Keskustelu mallineesta:Suomen pressa
Hikipedia
Tämä malline ei enää pidä paikkaansa... Roskaa koko malline nykyään. Mites olisi "Hallitsijat -projekti?" • Black Eagle • 29. tammikuuta 2007 kello 11.40 (EST)
- Tästä voisi tehdä version, jossa ovat vain Suomen oikeat presidentit. Siis muita sivuja tai luetteloita ei tarvitse poistaa vaan ainoastaan tästä mallineesta. Silloin se palvelisi edes vähän paremmin... jotain tarkoitusta. -- JAT • keskustelu 29. tammikuuta 2007 kello 13.44 (EST)
- Noin. Parempi? • Black Eagle • 30. tammikuuta 2007 kello 11.22 (EST)
- Kun nyt osaat... Voisitko luoda jonkun järkevän sivun Hallitsijat -projektille? Siis joku että se luokittuisi järkevästi. Projektiin kuuluisi pääministerit, presidentit, kenties jopa absoluuttinen arvojärjestys (varsinaisesti tarvitse muokata, hyvä itselläänkin, mutta nostaisi ihmisten toiveita ja ehdotuksia enemmän pinnalle). • Black Eagle • 30. tammikuuta 2007 kello 11.26 (EST)
- Jos tässä on nyt tarkoitus esitellä vain oikeat presidentit, joudun huomauttamaan, että Ahti Karjalainen ei tietääkseni ole koskaan ollut Suomen presidenttinä (luojan kiitos)... mutta eipä tuo minua haittaa. --Napoleon 30. tammikuuta 2007 kello 11.29 (EST)
- Hommahan hoituu. Ensi kerralla katson Wikipediasta. • Black Eagle • 30. tammikuuta 2007 kello 11.36 (EST)
- Mahdollista että auttaisit (pyörittäisit) kanssani tätä uutta Hallitsija-projektia, jos sellaista tulee? Olin katsovinani käyttäjäsivultasi että olet kiinnostunut valtioiden päämiehistä. • Black Eagle • 30. tammikuuta 2007 kello 11.38 (EST)
- Mikäpä siinä, henkilöhistoria on minusta mielenkiintoista. Ainakin Svinhufvudista, Risto Rytistä, Mannerheimistä ja Mauno Koivistosta pitäisi saada kunnon artikkelit. Ja Kyösti Kalliohan on vajaan kahden rivin sepustus Hiktionaryssä, mikä on kyllä aika häpeällistä. Ja ehkäpä koko systeemi kaipaisi jotain järjellistä luokitusta. --Napoleon 30. tammikuuta 2007 kello 11.47 (EST)
- Täysin samaa mieltä. Odotetaanko että joku JAT tai muu ylläpitäjä kommentoi? • Black Eagle • 30. tammikuuta 2007 kello 12.06 (EST)
Malline on näköjään taas palautettu alkuperäiseen asuunsa kaikkine hömppä/puolihömppäpresidentteineen. Toimisikohan sellainen ratkaisu, jota englanninkielisessä Uncyclopediassa on sovellettu USA:n presidenttien kohdalla, että todelliset presidentit ovat omassa mallineessaan ja "myyttiset" omassaan? Mieleen tulisi siis käyttää täälläkin faktuaalisen presidenttimallineen ohella jonkinlaista "hömppäpresidentit"-mallinetta. --Napoleon 1. helmikuuta 2007 kello 11.56 (EST)
- Olkoon tämä niistä kahdesta (mahdollisesta) se ei-hömppäversio. -- JAT • keskustelu 1. helmikuuta 2007 kello 14.35 (EST)
- Piti ainakin olla se. Sittenhän niille hömppäpresidenteille voisi soveltaa jotakin helpommin muokattavaa, jotain enemmän luettelon (allekkain tai jotain muuta) tyyppistä. Ja suurin syy oli se, että nyt lähes kaikissa artikkeleissa on jotenkin "viallinen" malline. Joko vanhentunut tai kahteen kertaan vanhentunut, siis tarkoita lähinnä edeltäjä-seuraaja -mallinetta. • Black Eagle • 1. helmikuuta 2007 kello 14.53 (EST)
- Tuolla on nyt alku. Projektimme alku, vedetään yli sitä mukaa kun on valmis. • Black Eagle • 3. helmikuuta 2007 kello 12.15 (EST)