Keskustelu käyttäjästä:Tohtori Räkä

Hikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun
Heart cluster jon philli 01.svg Tervetuloa Hikipediaan*

Heipä hei, Tohtori Räkä, ja tervetuloa Hikipediaan*! Kiitoksia kirjautumisesta ja muutamista muokkauksista. Toivon, että viihdyt ja olet ihmisiksi. Alla on muutamia ohjeita, joista joillekin on kuulemma hyötyä:

Mikäli ylipäätään luet joskus ohjesivuja, toivottavasti vilkaiset edes noita kahta. Jos haluat saada lisätietoja tai tarvitset apua, kannattaa katsoa myös nämä:

Muokkaminen on mukavaa, ja toivottavasti näet (vastaisuudessakin) vaivaa sen eteen. Voit harjoitella muokkaamista täysin vapaasti hiekkalaatikolla. Jos kirjoittelet keskustelusivuille, olisi kiva, jos allekirjoittaisit viestisi käyttämällä neljää tildeä (~~~~) tai käyttämällä muokkausikkunan allekirjoitusnappulaa (
Button sig.png
      ). Näin käyttäjänimi ja muokkauspäivä tulevat kaikkien näkyville.

Jos tarvitset apua, kysy keskustelusivullani tai Kasvihuoneessa tai ylläpitäjältä. Voit pyytää apua myös keskustelusivullasi: kirjoita {{apua}} tälle sivulle ja sen perään huolesi tai kysymyksesi.

Toivomme sinun myös muistavan suomen kielen kieliopin. Siksi suosittelemmekin tutustumaan siihen. Hoonoo soomi on epäkivaa luettavaa.

Sinut toivotti tervetulleeksi

--Pesunöyhtä

*Hikipedia EI ole söpö verkkojulkaisu, mutta käyttäjä, joka toivotti sinut tervetulleeksi, on.


Artikkeleita ei tarvitse allekirjoittaa! --Pesunöyhtä 8. tammikuuta 2008 kello 10.16 (UTC)

Käyttäisitkö esikatselunappulaa niin Toiminnot:Tuoreet muutokset eivät tukkeutuisi? --Pesunöyhtä 28. tammikuuta 2008 kello 10.47 (UTC)

Sisällysluettelo

[muokkaa] Mitä vittuu hä?

asuks nurmijärvellä?! nii mäki!--IdanVandal 22. huhtikuuta 2008 kello 15.45 (UTC)


Olet tallentanut Hikipediaan useita tiedostoja! Tässä ei sinällään ole mitään vikaa, mutta muistuttaisin, että serverimme tilaa säästääksesi sinun tulisi pyrkiä tallentamaan tiedostot Uncyclomedia Commonsiin, jossa tiedostot ovat paitsi Hikipedian myös muunkielisten Uncyclopedia-projektien käytössä. Kiitos ja kuulemiin!--B14.svg 13. elokuuta 2008 kello 16.46 (UTC)

[muokkaa] Hyötykäyttäjä antaa ansaitsemattoman lahjan

Thumbsup.jpg Tämä käyttäjä on oppinut, sillä hänellä on tilillään monia vähintäänkin keskitasoa olevia muokkauksia.

Lahjan sallitut käyttötavat

  • Koristeena vapaavalintaisessa (mutta vain yhdessä) kohdassa käyttäjäsivulla kirjoittamalla ko. kohtaan {{k oppinut}}.

--Voitte kutsua minua 'herra johtajaksi'(Herr Führer) --Viimeinen johtaja 19. marraskuuta 2008 kello 12.33 (UTC)

[muokkaa] Käyttäkäähän esikatselua ja kokeilkaahan pitkäjänteisempää muokkaustapaa, kiitos

Olet jäänyt kiinni Tuoreet muutokset -listan tulvinnasta eli useiden peräkkäisten pikkumuutosten tekemisestä ilman esikatselua. Haluan vain vihjaista, että sellaista ei katsella täälläpäin hyvällä. Kun muokkaat samaa artikkelia toistuvasti, paina esikatselunappia eli tätä: Esikatsele tai tätä Esikatsele. Niiden avulla näet, millainen muokkaamastasi sivusta tulee käytännössä. Mikäli haluat aivan välttämättömästi muokata paria sataa erillistä artikkelia, ei ehkä kannata tehdä sitä yhdeltä istumalta. Sellainen on botteja varten, mutta niiden muutokset eivät oletuksellisesti näy listalla. Mikäli tämä kaikki hämmentää sinua, konsultoi ohjeita. --Napoleon 20. marraskuuta 2008 kello 08.38 (UTC)

[muokkaa] Hellou

Taytat tuoreet muutokset -listan aika hyvin! Onnea! --Pikku kakkosen purkkaa.jpg   Gigolo Piccolo 5. lokakuuta 2009 kello 00.56 (UTC)

Henkilökohtaiset työkalut
Nimiavaruustiedot

Muuttujat
Toiminnot
Valikko
tärkeitä
foorumi
Työkalut