Keskustelu käyttäjästä:Make-uttaja

Hikipedia
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Terve. Oletko jossain vaiheessa saamassa sen käyttäjäsivusi sellaiseen kuntoon, että kehtaat jättää näkyville? Kysyn sellaisena henkilönä, jonka on pakko tarkastaa jokainen tekemäsi muokkaus... --Napoleon 9. lokakuuta 2009 kello 14.24 (UTC)

Minä voin kyllä tarkistaa ne Napoleonin puolestakin mutta... Nykyinen käyttäjäsivusi näyttää jo ihan hyvältä. Omani rakentelun olen itse jättänyt kauas taakse kun on muutakin tekemistä. Täällä ja sielläkin... --Pullamössö 9. lokakuuta 2009 kello 19.48 (UTC)

Sisällysluettelo

[muokkaa] Muokkauksista

Olet jäänyt kiinni Tuoreet muutokset -listan tulvinnasta eli useiden peräkkäisten pikkumuutosten tekemisestä ilman esikatselua. Haluan vain vihjaista, että sellaista ei katsella täälläpäin hyvällä. Kun muokkaat samaa artikkelia toistuvasti, paina esikatselunappia eli tätä: Esikatsele tai tätä Esikatsele. Niiden avulla näet, millainen muokkaamastasi sivusta tulee käytännössä. Mikäli haluat aivan välttämättömästi muokata paria sataa erillistä artikkelia, ei ehkä kannata tehdä sitä yhdeltä istumalta. Sellainen on botteja varten, mutta niiden muutokset eivät oletuksellisesti näy listalla. Mikäli tämä kaikki hämmentää sinua, konsultoi ohjeita.

Tee siis isompia muokkauksia kerralla ja käytä esikatselua, kiitos. Nykyisellä menolla tukit tuoreet muutokset. --Napoleon 11. lokakuuta 2009 kello 14.20 (UTC)

[muokkaa] Hei

Voisitko ihan oikeasti vähän rajoittaa sen käyttäjäsivun muokkaamista? Tai vaikka tallentaa monta eri muutosta samassa muokkauksessa?

 --πLUOMA | etusivu / bio / tuotanto / kysyπ sunnuntai 11. lokakuuta 2009 18.03


[muokkaa] Keskustelu Make-uttajasta, ei Make-uttajalle

Muistankin tämän mielipuolen.... Murtautui joskus ihmeen kaupalla järjestemiini ja löysi Pediaprojektin tiedostot. Tämä tyyppi on mikä lie jakomieli, sillä nyt hän luulee minua ystäväkseen. Pitäkää häntä silmällä... En suosittele kovin vahvaa luottamusta. --"Ceterum censeo plumbeus esse delendam" Terveisin kone, jonka aivojen sijalla on laatikko joka surisee 12. lokakuuta 2009 kello 09.24 (UTC)

No kyllähän nämä muokkaukset ovat jo puhuneet puolestaan. --Napoleon 12. lokakuuta 2009 kello 11.33 (UTC)

[muokkaa] Poistelu

Keskustelusivulta ei saa poistella ainesta, varsinkaan asiallisia huomautuksia. --Napoleon 12. lokakuuta 2009 kello 11.36 (UTC)

Muutos + --Pullamössö 12. lokakuuta 2009 kello 11.44 (UTC)

Henkilökohtaiset työkalut
Nimiavaruustiedot

Muuttujat
Toiminnot
Valikko
tärkeitä
foorumi
Työkalut