Keskustelu käyttäjästä:84.253.203.179
Tervetuloa Hikipediaan ja onneksi olkoon! Kokeilit suomenkielisen Hikipedian vandalisointia, ja yrityksesi onnistui. Mikäli tekosi toistuu riittävän monta kertaa, ilmoitamme IP:si KRP:lle, joka lähtee jäljittämään sinua. Jos haluat vielä vandalisoida, ole hyvä ja mene Wikipediaan tai hiekkalaatikolle. Hyvää jatkoa, vaikka n00b oletkin. --Alez 7. helmikuuta 2008 kello 18.12 (UTC)
[muokkaa] Lopeta vandalismi
Olet osoittautunut vandaaliksi, ja KRP on nyt jäljittänyt IP-osoitteesi. Tietokoneesi poistetaan ja sinut tuomitaan erinäisistä peeloiluistasi vankeuteen. Ennen kuin ryhdyt tiilenpäitä lukemaan, voit harjoittaa vandalismia rauhassa Hikipedian hiekkalaatikolla. Tuomiostasi kerrotaan huomenna myös Ilta-Sanomien etusivulla.
Hikipedian vandalisointi on äärimmäisen vakava asia ja saattaa johtaa pitkiinkin vankeusrangaistuksiin. Tuomio saattaa tulla esimerkiksi tietoliikenteen häirinnästä, kunnianloukkauksesta, laittomasta uhkauksesta tai yksityiselämää loukkaavan tiedon levittämisestä. Yksikään mainituista ei vanhene koskaan, ja rikosrekisteriisi jää merkintä ikiajoiksi. Maineesi on mennyttä. Kaiken kaikkiaan tämä lienee poliisitutkinnan paikka.
Hikipedia toivottaa sinulle hyviä linnavuosia. Jos et lopeta vandalisointia tämänkään jälkeen, perääsi lähetetään palkkamurhaaja. --Alez 7. helmikuuta 2008 kello 18.18 (UTC)
| |
Tämä on nimettömän käyttäjän keskustelusivu. Hän ei ole joko luonut itselleen käyttäjätunnusta tai ei käytä sitä. Siksi hänet tunnistetaan nyt numeerisella IP-osoitteella. Kyseinen IP-osoite voi olla useamman henkilön käytössä. Jos olet nimetön käyttäjä ja sinusta tuntuu, että aiheettomia kommentteja on ohjattu sinulle, luo itsellesi käyttäjätunnus tai kirjaudu sisään. Käyttäjätunnuksen luominen piilottaa IP-osoitteesi, josta muuten voi saada selville kaikkea kivaa:
|