Hömppäpedia:Ensimmäinen Universumin sota

Hikipedia

Loikkaa: valikkoon, hakuun

Tämä sivu on hömppää. Hikipedia ei ota mitään vastuuta tämän sivun sisällön mahdollisista kosketuskohdista todellisuuteen tai sen sisältämästä realismista.

Ensimmäinen Universumin Sota
Kuva:St Micheal statue.jpg
Enkelijoukot taistelevat klooniarmeijaa vastaan
Sota alkoi: 9 999 999
Sota loppui: 1 000 006 835
Paikka: Universumi
Tulos: Jumala hävisi sodan
Sodan vaikutukset: Jumala joutui useiksi vuosiksi kuritushuoneelle
Taistelevat osapuolet
GigaCorp ja Nokia Jumala ja taivaalliset sotajoukot
Tämä artikkeli on pyhäinhäväistys ja törkeää rienausta!
Artikkelin keskustelusivulla voit tuntea yhteyttä muihin, joiden vakaumusta on loukattu,
mutta rakentavampaa on syöksyä kaduille lynkkaamaan vähemmistöjä.

Sodan alkaminen

Sota alkoi, kun Jumala alkoi pelätä Nokiaa ja GigaCorppia ja yritti heittää muutaman lörtsyn. Tuli kuitenkin huti, jolloin Nokia ja GigaCorp saattoivat jyrätä taivaaseen ja tappaa enkeleitä Jorma Teräksen varpaankynsistä tehdyillä klooneilla (ks. Universalia). Joukot juuttuivat asemasotaan (suuret tappiot; mutta klooneja oli muutama tsiljoona, joten siitä ei ollut merkittävää haittaa) vuoteen 1 000 006 834 asti, jolloin Jumala antautui ja rauhanehdoiksi sovittiin, että Jumala joutuisi vankeuteen eikä enään heittelisi mitään lörtsyillä.

Katso myös

Tämän hömppäartikkelin luojalta on loppunut mielikuvitus kesken. Valjasta oma luovuutesi ja   pidennä artikkelia edes vähäsen. Jos teet tätä tarpeeksi, voit saada käyttäjänimesi tänne.
Hömppäsodat
Maailmansodat:

3. maailmansota | Π. maailmansota | 4. maailmansota | 5. maailmansota | 6. maailmansota

GigaCorpin sodat:Ensimmäinen sukupolvi

1. galaksin sota | 2. galaksin sota | 3. galaksin sota | 1. universumin sota

Majorasodat:

Majora-sota | Hjassan-sota | Kaaoksen sota | 2. universumin sota | Viimeinen Taistelu

GigaCorpin sodat:Toinen sukupolvi

1. röhmöfanttisota | GigaCorpin sota | Psi-sota

Mitä vittua -sodat:

1. pottusota | Pohjan sota | 1. ydinsota | 2. pyhä sota | 1. munkkisota | Suuri Hillosota | Dino-sota

Pontikkasodat:

1. pontikkasota | 2. pontikkasota | 3. pontikkasota

Muumisodat:

1. mörkötaistelu | 2. mörkötaistelu | 3. mörkötaistelu | 4. mörkötaistelu | 5. mörkötaistelu | 6. mörkötaistelu

Henkilökohtaiset työkalut